Includo Assistive and Rehabilitation Technology

Komunikacja i niezależność

Spójrz na życie z dobrej strony

Linia powiększalników MiRacle

Powiększalniki elektroniczne z serii MiRacle to znakomite połączenie wysokiej jakości urządzeń dotykowych firmy Samsung (smarfonów i tabletów) z niezykle funkcjonalnym oprogramowaniem powiększająco-udźwiękajwiającym. Informacje nie tylko stają się wyraźniejsze i łatwiejsze w dostępie, ale również mogą być odczytane na głos.

Akcesoria do powiększalnika Pearl: etui, liniał, ładowarka Akcesoria do powiększalnika Pearl: etui, liniał, ładowarka Akcesoria do powiększalnika Pearl: etui, liniał, ładowarka

Każde urządzenie zbudowane jest z kilku elementów takich jak moduł optyczny Pearl Lens zwiększający możliwości kamery w urządzeniu, specjalistyczny uchwyt z podstawką, podświetlenie itp. Zastosowanie modelu modułowego ma umożliwiać wymianę poszczególnych elementów lupy bez konieczności zakupu nowego urządzenia w przyszłości. Z biegiem czasu takie rozwiązanie pozwoli na pełną integrację z urządzeniami mobilnymi, które również będą zbudowane w oparciu o ten sam model. Takie firmy jak Google, Motorola, ZTE, Sony już od 2013 roku prezentują coraz to nowsze projekty telefonów modułowych.

Główne zalety


Personalizacja

  • Takie elementy jak rodzaj aparatu, wielkość ekranu, pojemność baterii, ilość pamięci w urządzeniu czy jego sumaryczna waga. Wszystko to będzie zależało od naszych potrzeb i pozwoli na stworzenie urządzenia, które będzie do nas indywidualnie dopasowane.

Modułowość

  • Posiada moduł optyczny Pearl Lens zwiększający możliwości kamery w urządzeniu, specjalistyczny uchwyt z podstawką, podświetlenie itp.

Nowoczesny wygląd

  • Znaczna uwaga podczas tworzenia lup elektronicznych MiRacle została poświęcona wyglądowi urządzenia.

Powiększenie

  • Powiększalniki z linii MiRAcle szczycą się powiększeniem do 55x zachowując znakomitą jakość wyświetlanej informacji nawet przy maksymalnym powiększeniu.

Jakość

  • Wyjątkowy zestaw przydatnych i intuicyjnych funkcji: zamrażanie obrazu, zmiana schematów kolorów, OCR, liniał, doskonała jakość i niezwykła estetyka.

Intuicyjność

  • Dzięki znakomitej technologii ekranu dotykowego AMOLED i klarownemu układowi wyraźnych przycisków korzystanie z powiększalników Miracle jest wyjątkowo intuicyjne i proste.
Lupa elektroniczna pokazująca możliwości zmiany schematów kolorów

AdMIRAbilis

Ogromne, nieskazitelnie czyste powiększenie poparte najnowocześniejszą dostępną technologią Samsung. Niezwykle żywe barwy, głęboka czerń współczynnik kontrastu 100 000:1 – stukrotnie wyższy niż w przypadku LCD. Amoled – Mobilna technologia w służbie dla osób z dysfunkcją wzroku.
Duża lupa elektroniczna oparta o tablet Samsung TabS 8.4". Urządzenie polecane dla osób, które wymagają bardzo dużego powiększenia (do 40 razy). System rolek i liniał pozwalają na utrzymywanie się w czytanym wersie oraz na nierównościach książek. Czytanie z adMIRAbilisem nie męczy, swobodnie odnajdujemy się w tekście, a maleńka czcionka z umów bankowych, ulotek leków staje się czytelna. Wygodny także do pisania.

Lekka lupa elektroniczna Pearl 5 w ultraszybkim smartfonie Samsung

Pearl 5

Wyjątkowa lupa, wyjątkowa bo jej sercem jest ultraszybki smartfon ale i dlatego, że została zaprojektowana w oparciu o „tradycyjne powiększalniki elektroniczne” łącząc i uwypuklając ich najlepsze cechy. Posiada parametry i funkcje niedostępne w dotychczas produkowanych urządzeniach. Sama podstawka waży zaledwie 100g a rączka nawiązująca kształtem do lup optycznych jest ręcznie obszyta naturalną skórą.
Jest to jedyna lupa elektroniczna, w której rozwiązano problem odnajdywania się w tekście, posiada liniał, dzięki któremu z łatwością możemy wrócić na początek wersu. Znakomita do dali. Choć mniej funkcjonalna może być wykorzystywana także bez podstawki. Jedyna lupa, którą masz zawsze przy sobie. To przyrząd, który wyznacza nowe standardy. Jest jakością samą w sobie.

Lekka lupa elektroniczna Pearl 5 w ultraszybkim smartfonie Samsung

Spider

Idealne narzędzie do odrabiania lekcji, prac biurowych i precyzyjnych prac manualnych. Umożliwia równoczesną pracę z komputerem i powiększonym tekstem. Dba o stan Twojego kręgosłupa.

Niezwykle lekki, ważący zaledwie 1,6 kg, składany, wygodny do przenoszenia powiększalnik, którego wyświetlaczem jest 10,5" tablet Samsung Galaxy Tab S.

Umożliwia czytanie i pisanie wygodniejsze niż na powiększalniku stacjonarnym. Wyświetlacz z zamontowaną optyką Pearl Lens i technologia MiraSlide zapewniają łatwe utrzymanie się w czytanym tekście. 25x powiększenie zapewnia komfort pracy nawet z najmniejszą czcionką. Użytkownik ma możliwość dopasowania parametrów do swoich potrzeb, takich jak: wielkość powiększenia, jasność, kontrast, fałszywe kolory, obszar widoczności, linia ułatwiająca czytanie.
Spider posiada wbudowany OCR i funkcję czytania głosem syntetycznym. Aplikacja wykorzystuje chmurę, zrzuty ekranu automatycznie są dostępne na innych urządzeniach użytkownika. Przykład: praca domowa czy rozwiązanie zadania z zeszytu koleżanki ze szkoły są automatycznie dostępne na komputerze w domu. Po wyjściu z aplikacji MIRAcle tablet zachowuje swoje właściwości. Posiada funkcje ułatwiające osobom słabowidzącym korzystanie z urządzenia, takie jak powiększenie oraz udźwiękowienie TalkBack.

Lupa Exigo skierowana na klasę i dzieci podskakujące pod tablicą

Exigo

Jedyny powiększalnik, który umożliwia na bieżąco śledzenie tablicy i podręcznika lub zeszytu. Komfort i szybkość pracy zapewniają 2 kamery z 10” wyświetlaczami, jedna do bliży, druga do dali. Nie ma potrzeby przełączania się pomiędzy poszczególnymi trybami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik nie traci czasu na ciągłe przestawianie kamery i odszukiwanie miejsca, w którym się znajdował. Ergonomiczne ustawienie i możliwość dopasowania zapewniają komfort pracy. Optyka Pearl Lens w połączeniu z aparatem CMOS 8 Mpix pozwala na dostrzeżenie każdego detalu i uzyskanie 70 krotnego powiększenia do bliży. Nawet najmniejsza czcionka będzie doskonale widoczna. Zastosowanie szyny panoramicznej umożliwia swobodne pisanie. Płynne przesuwanie ułatwia szybkie czytanie i odnajdywanie się w tekście.
Zarówno w wersji do bliży, jak i do dali użytkownik ma możliwość dopasowania parametrów do swoich potrzeb, takich jak: wielkość powiększenia, fałszywe kolory, obszar widoczności, linia ułatwiająca czytanie.

Wspieramy ich działania

Poradnia psychologiczno-terapeutyczna
Elf Centrum Mowy i Ruchu
Cedunis Foundation
ICCHP Summer University
Siloe Center for the Blind with clouds and sun rays in the background

© Copyright 2015 Includo Assistive and Rehabilitation Technology & Training