Includo Assistive and Rehabilitation Technology

Komunikacja i niezależność

Dostęp do komputera za pomocą spojrzenia

Urządzenie PCEye Go/PCEye Mini firmy Tobii Dynavox umożliwia szybką, precyzyjną i pełną obsługę komputera za pomocą wzroku. Wystarczy spojrzenie, aby sterować komputerem stacjonarnym lub laptopem.

PCEye Mini - najmniejsze urządzenie do obsługi komputera za pomocą wzroku. Jego mały rozmiar mieści w sobie siłę najnowszej platformy IS4. W niewielkiej i fascynującej obudowie mieści się siła i precyzja. Twoje spojrzenie przemówi jak nigdy dotąd

A young men is working with PC Eye Mobile

PCEye Go/PCEye Mini działa na standardowych komputerach z system Windows, pozwalając na obsługę każdej aplikacji, która sterowana jest za pomocą kursora. Surfuj po Internecie, kontaktuj się ze znajomymi online, przez pocztę elektroniczną i portale społecznościowe, graj w gry, korzystaj z programu Skype, twórz dokumenty, grafikę i arkusze kalkulacyjne, steruj telewizorem, światłami w swoim domu…po prostu patrząc. Użytkownicy, którzy mają ograniczone możliwości ruchu, spowodowane stwardnieniem zanikowym bocznym (SLA), urazami rdzenia kręgowego, mózgowym porażeniem dziecięcym lub z innych powodów nie mogę używać standardowej myszy komputerowej, zyskują niezależność dzięki PCEye Go/PCEye Mini. Nasi Klienci mogą cieszyć się:


Swobodnym, precyzyjnym i szybkim dostępem do komputera

PCEye Go/PCEye Mini dostarczany jest z programem Windows Contol (Windows Control), który zawiera dwa sposoby dostępu: wybór spojrzeniem (Gaze Selection) i emulację myszy (Mouse Emulation). Wybór spojrzeniem (Gaze Selection) otrzymał liczne nagrody, ponieważ pozwala na sterowanie komputerem w intuicyjny sposób – dwustopniowy proces zmniejsza ryzyko przypadkowych kliknięć. Wybór spojrzeniem zapewnia:

Swobodniejszy dostęp do komputera – dwustopniowy proces klikania sprawia, że kliknięcia nie są przypadkowe, a poruszanie się po komputerze odbywa się intuicyjnie – wybór spojrzeniem (Gaze selection) stwarza naturalne i przyjazne warunki pracy na komputerze.
Możliwość dostępu do mniejszych obiektów – wybór spojrzeniem (Gaze Selection) zawiera unikalną funkcjonalność w postaci lupy umożliwiającej dostęp do dosłownie każdego piksela na ekranie, oznacza to możliwość klikania i przeciągania nawet najmniejszych obiektów. Szybszy dostęp do komputera – tylko za pomocą wyboru spojrzeniem (Gaze Selection) od Tobii Dynavox tak efektywnie korzysta się z wszystkich funkcji komputera w szybkim tempie.
Zintegrowana klawiatura – dostarczana z urządzeniem klawiatura wirtualna w języku polskim umożliwia pisanie dokumentów oraz wprowadzanie tekstów na stronach internetowych.

Mobilnym dostępem do komputera

PCEye Go/PCEye Mini świetnie pasuje do laptopów i komputerów z mniejszymi monitorami.

Urządzenie łatwo jest zamontować i zdemontować za pomocą magnetycznego mocowania i wejścia USB. PCEye Go/PCEye Mini jest lekki i wystarczająco mały, by móc łatwo go przetransportować i używać na różnych komputerach, na przykład w domu, w pracy czy w szkole.

Tata rozmawiający z córką korzystającą z PC Eye Go i komunikatora

Dostępem do komputera nieobciążającym jego zasobów

Wszystkie procesy odbywają się w samym urządzeniu, dzięki czemu Twój komputer nie jest dodatkowo obciążany. Oznacza to również, że nie trzeba posiadać najnowszych, najdroższych komputerów czy laptopów, aby móc cieszyć się obsługą komputera za pomocą wzroku.

Jeśli potrzebujesz wysokiej wydajności komputera, na przykład ze względu na korzystanie z zaawansowanych gier komputerowych, modułowa konstrukcja PCEye Go/PCEye Mini jest idealna. Możesz polepszyć parametry swojego komputera i nadal używać tego samego urządzenia, wystarczy podłączyć PCEye Go/PCEye Mini do wejścia USB.

Główne zalety


Działa z laptopami i komputerami stacjonarnymi

 • Tobii Dynavox PCEye Go/PCEye Mini jest kompatybilny z laptopami i komputerami stacjonarnymi z systemem Windows 7 lub wyższym. Mocowany jest za pomocą magnetycznego mocowania i podłączany do wejścia USB. Po łatwej i szybkiej instalacji oraz kalibracji możesz obsługiwać każdą aplikację za pomocą spojrzenia.

Małe i lekkie – wyjątkowe mobilne urządzenie do sterowania wzrokiem

 • PCEye Go/PCEye Mini jest małym i lekkim urządzeniem, zabierającym niewiele miejsca podczas podróży. Dostarczany jest z praktyczną saszetką dzięki której transport jest jeszcze łatwiejszy.

Nowoczesny wygląd

 • Znaczna uwaga podczas tworzenia PCEye Go/PCEye Mini została poświęcona wyglądowi urządzenia. Jego nowoczesny wygląd powoduje, że dyskretnie współgra z laptopami i komputerami najnowszej generacji, dzięki czemu nie odwraca uwagi od Ciebie i tego co masz do powiedzenia.
PC Eye Mini unit

Magnetyczne mocowanie

 • PCEye Go/PCEye Mini dostarczany jest z magnetycznym mocowanie, dzięki któremu łatwo go zamocować. Wystarczy przyłożyć urządzenie do magnetycznych przystawek i podłączyć do USB. Odłączenie urządzenia jest równie proste.

Zasilany przez USB

 • Tobii Dynavox PCEye Go/PCEye Mini jest zasilany przez standardowy kable USB, co sprawia, że łatwo go podłączyć i odłączyć od laptopa czy komputera stacjonarnego.
 • PC Eye Go unit

Wbudowany procesor dla maksymalnego wykorzystania potencjału urządzenia

 • Cały proces śledzenia wzroku odbywa się wewnątrz urządzenia PCEye Go/PCEye Mini, dzięki czemu procesor komputera nie jest dodatkowo obciążany. Oznacza to nie tylko, że Twój komputer ma do dyspozycji całe zasoby procesora, ale też nie musisz posiadać najnowszego i najdroższego modelu komputera, by móc obsługiwać go spojrzeniem.

Szybka i prosta, jednorazowa kalibracja

 • Kalibracja PCEye trwa zazwyczaj od 5 do 20 sekund. W razie potrzeby w każdej chwili można ją poprawić. Kalibracja jest jednorazowa – możesz wyłączyć komputer lub urządzenie bez utraty danych i osobistych ustawień.

Profile wielu Użytkowników

 • Tobii Dynavox PCEye Go/PCEye Mini może być również wykorzystywany przez kilku Użytkowników na jednym komputerze. To doskonałe rozwiązanie dla szkół i ośrodków.
 • PC Eye Go unit

Dwa sposoby sterowania komputerem

 • PCEye Go/PCEye Mini dostarczany jest z programem Windows Contol (Windows Control), który zawiera dwa sposoby dostępu: wybór spojrzeniem (Gaze Selection) i emulację myszy (Mouse Emulation). Wybór spojrzeniem (Gaze Selection) otrzymał liczne nagrody, ponieważ pozwala na sterowanie komputerem w intuicyjny sposób – dwustopniowy proces zmniejsza ryzyko przypadkowych kliknięć.
 • Emulacja myszy (Mouse Emulation), zastępuje tradycyjny ruch kursora po ekranie.

Zintegrowana klawiatura

 • Klawiatura zawierająca teraz predykcję SwiftKey, która uczy się ważnych i najczęściej stosowanych przez Ciebie wyrazów oraz sposobu w jaki piszesz, jest dostarczana wraz z urządzeniem. Kolejne wyrazy zazwyczaj podpowiadane są z taką dokładnością, że jedna trzecia podpowiedzi jest pierwszym wyborem piszącego, nie trzeba więc klikać ani patrzeć na więcej niż dwie pierwsze litery wyrazu. Pisanie za pomocą SwiftKey zajmuje ułamek czasu jaki trzeba poświęcić na pisania za pomocą standardowej klawiatury.

Niezależność z PCEye Go/PCEye Mini

Tobii Dynavox PCEye Go/PCEye Mini zapewnia pełen dostęp do komputera, możliwość interakcji z innymi, autonomię i poprawę jakości życia. Pozwala na robienie tego czego chcesz, kiedy chcesz, bez potrzeby korzystania ze wsparcia innych osób – jest stworzony po to, by zapewnić bardziej niezależne i szczęśliwe życie.

Z PCEye Go/PCEye Mini możesz cieszyć się wszystkimi formami komunikacji. Możesz wysyłać maile do przyjaciół i rodziny, korzystać z mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, informaować bliskich i znajomych o sobie poprzez bloga czy stronę internetową. Możesz nawet korzystać z PCEye Go/PCEye Mini, aby porozmawiać przez telefon.

Dzięki PCEye Go/PCEye Mini możesz realizować swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności. Użytkownicy PCEye Go/PCEye Mini tworzą grafikę, malują obrazy, piszą książki, zakładają i prowadzą firmy – wszystko to dzięki łatwemu dostępowi do komputera za pomocą wzroku.

Branie udziału w różnych formach spędzania wolnego czasu to świetna okazja do zabawy, nauki, nawiązania kontaktów i rozwoju. Dostęp do komputera za pomocą PCEye Go/PCEye Mini sprawia, że jesteś aktywny i bierzesz udział w ciekawych wydarzeniach.Sterowanie otoczeniem działa dzięki zdalnie uruchamianym urządzeniom na podczerwień. Taką kontrolę może dostarczyć PCEye Go/PCEye Mini, dzięki niemu i dodatkowym akcesoriom sterujesz światłami, telefonem, telewizorem, odtwarzaczem DVD, zabawkami. To duży krok w kierunku niezależności i niezastąpiony sposób budowania poczucia sprawstwa – tak ważnego elementu rozwoju dziecka

Aby zapewnić ergonomiczne miejsce pracy, warto zastanowić się nad tym w jaki sposób obsługujemy komputer. Do tej pory nie istniało tak przyjazne Użytkownikowi urządzenie, które zapobiegałoby takim częstym u osób pracujących przed komputerem stanom jak nadwyrężenie pleców czy zespół cieśni nadgarstka. Korzystanie z PCEeye Go jest zdecydowanie mniej obciążające dla szyi i ramion niż standardowa mysz komputerowa, mysz nagłowna czy nawet ergonomiczna klawiatura i przyciski..

Osoby ze stwardnieniem zanikowym bocznym (SLA) i innymi niepełnosprawnościami oraz chorobami uniemożliwiającymi obsługę komputera za pomocą rąk, mogą dłużej pracować, a nawet wrócić do pracy dzięki PCEye Go/PCEye Mini i obsłudze komputera za pomocą spojrzenia.

Dodaj komunikację alternatywną (AAC)

PCEye Go/PCEye Mini działa świetnie z programami do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, takimi jak Communicator 5, OnScreen Communicator, Boardmaker Speaking Dynamically Pro czy The Grid 2. Programy te zawierają bazy symboli, plansze do komunikacji z możliwością ich edycji oraz wysokiej jakości syntezatory mowy. Są niezastąpionym narzędziem do komunikacji, edukacji i sterowania otoczeniem.

Komputer z komunikatorem obrazkowym
Pictogramy z programu Boardmaker

Sprawdzone oprogramowanie do komunikacji alternatywnej

Communicator 5

Pakiet oprogramowania Tobii Dynavox Communicator 5 zaprojektowany jest z jasnym celem wspierania osób z niepełnosprawnością komunikowania się w bardziej efektywnym sposobie porozumiewania się z innymi. Zmienia tekst i symbole na wyraźną mowę i oferuje narzędzia dostępu do komputera, porozumiewania się na odległość, kontroli środowiska i innych.

Nowoczesny interfejs użytkownika, ulepszona nawigacja i inteligentne funkcje umożliwiają użytkownikownikowi szybszą i sprawniejszą komunikację. Przewodnik konfiguracji, szybkie menu to tylko niektóre z funkcji, które ułatwią opiekunom, logopedom, nauczycielom, członkom rodziny lub każdemu, kto wspiera użytkowników w ich codziennych zajęciach.

Communicator 5 pozwala na

 • • bardziej efektywne komunikowanie się z otoczeniem
 • • więcej sposobności na bezpośrednią rozmowę
 • • dostęp do komputera
 • • intuicyjną kontrolę otoczenia

Boardmaker

Od ponad 20 lat program Boardmaker jest cenionym przez terapeutów i rodziny narzędziem wspomagającym komunikację alternatywną i edukację. Umożliwia tworzenie materiałów opartych na symbolach.

Boardmaker zawiera bazę symboli PCS – możesz tą bazę uzupełniać o swoje własne zdjęcia i grafikę, a także edytować gotowe symbole. Z programem dostarczane są przykładowe plansze, jednak najważniejsza jest możliwość tworzenia plansz, które zawierają materiały dedykowane Użytkownikowi – i do tego Boardmaker został stworzony!

 • • Boardmaker – służący do projektowania plansz, tablic komunikacyjnych oraz pojedynczych symboli i drukowania ich
 • • Boardmaker Speaking Dynamically Pro – zawiera syntezator mowy i możliwość łączenia plansz, korzystaj z nich bezpośrednio na komputerze za pomocą technologii wspomagającej. Boardmaker Speaking Dynamically Pro umożliwia projektowanie gier, zabaw, materiałów edukacyjnych, które świetnie sprawdzają się w przedszkolu, szkole i w domu

OnScreen Communicator

OnScreenCommunicator jest oprogramowaniem komunikacyjnym bogatym w funkcjonalność i bardzo elastycznym. Umożliwia kontrolę poprzez ekran dotykowy, skanowanie i sterowanie myszką lub przyciskami, sterowanie ruchami głowy z wykorzystaniem GlassOuse, czy sterowanie ruchami oczu z wykorzystaniem PCEye Mini.

Zawiera następujące funkcje

 • Elastyczny interfejs użytkownika
 • Szybka komunikacja tekstowa
 • Kontrola komputera
 • Sterowanie otoczeniem
 • Tryb skanowania
 • Opcje sterujące: ekran dotykowy, eye-tracker, przyciski, i in.
 • Synteza mowy
 • Indywidualne strategie uczenia się: elastyczne tworzenie plansz, gry uczące, funkcja dźwiękowego wyjścia dla pacjentów z Afazją

Wspieramy ich działania

Poradnia psychologiczno-terapeutyczna
Elf Centrum Mowy i Ruchu
Cedunis Foundation
ICCHP Summer University
Siloe Center for the Blind with clouds and sun rays in the background

© Copyright 2015 Includo Assistive and Rehabilitation Technology & Training